RKL A diviziono apžvalga: Dešimta „Raseinių“ pergalė paeiliui ir pratęsimas Naujojoje Akmenėje

KK „Raseiniai“ nuotr.

Vasario 10 dieną Nostra.lt-RKL A divizione 14 komandų susirėmė 7-eriose rungtynėse. „Biržai“ po pratęsimo Naujojoje Akmenėje šventė pergalę, įsivažiavę „Raseiniai“ nukovė „Omega-Taurą“, o „Lūšis“ metė rimtą iššūkį „Atakai“.

„Biržai“ pratęsime palaužė „Patriots“

Akmenės rajono „Patriots“ (9-13) namuose po įtempto pratęsimo rezultatu 106:109 (20:20, 31:28, 20:17, 23:29, 12:15) nusileido „Biržams“ (12-10). Biržų miesto ekipa per pastarąsias ketverias rungtynės net du kartus žaidė pratęsimus – praeitą savaitę pratęsimo prireikė Plungėje.

Susitikusios komandos buvo lygaus pajėgumo – visą rungtynių laiką jos kovojo taškas į tašką. Antrojoje rungtynių pusėje „Patriots“ ekipa kurį laiką neleido varžovams persverti rezultato, tačiau „Biržams“ pavyko tai padaryti paskutiniajame kėlinyje.

Iki ketvirčio pabaigos likus minutei komandos turėjo po 94 taškus, ir nerezultatyvios paskutinės 60 sekundžių reiškė pratesimą. Jame komandos toliau kovojo labai artimai, tačiau pratęsimo pabaigoje akmeniškius ištiko taškų sausra, kuria pasinaudoję biržiškiai pavijo priešininkus, juos aplenkė ir šventė pergalę.

„Patriots“ komandoje geriausiai pasirodė Laurynas Mikalauskas, kuris per 40 minučių pelnė 32 taškus (12/23 dvit., 8/9 baud.), atkovojo įspūdingus 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko net 39 naudingumo balus.

Žydrūno Kačinsko auklėtinių gretose išsiskyrė Darius Griškėnas. Praėjusio sezono MVP per 36 minutes pelnė 31 tašką (5/10 dvit., 5/9 trit., 6/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei užsidirbo 34 naudingumo balus.

„Raseiniai“ tęsią pergalių seriją – šįkart krito „Omega-Tauras“

Raseinių „Raseiniai“ (15-8) išvykoje rezultatu 99:94 (20:25, 31:18, 17:23, 31:28) palaužė  Kauno rajono „Omegą-Taurą“ (15-5). Raseinių komandai tai buvo dešimta pergalė iš eilės.

Beveik visą pirmąjį ketvirtį pirmavo Kauno rajono krepšininkai, bet „Raseiniai“ išlaikė nedidelį atstumą. Jau kitame kėlinyje raseiniškiai smarkiai padidino tempą ir spurtavo 12:0, o vėliau –10:0. Šie epizodai svečiams sukrovė 14 taškų persvarą (46:32), bet po ilgosios pertraukos „Omega-Tauras“ atsitiesė ir trečiojo ketvirčio gale persvėrė rezultatą (63:66).

Ketvirtąjį kėlinį „Raseiniai“ pradėjo rezultatyviu epizodu ir išsiveržė į priekį 9 taškais (75:66). „Omega-Tauras“ iki pat rungtynių pabaigos nepasidavė, tačiau priešininkams neprilygo ir nusileido 5 taškais.

„Raseinių“ ekipoje naudingiausiai pasirodė Antanas Montrimavičius, per 26 minutes pelnęs 16 taškų (5/6 dvit., 0/2 trit., 6/7 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbęs 24 naudingumo balus.

Ovidijus Varanauskas buvo rezultatyviausias „Omega-Tauras“ krepšininkų gretose. Žaidėjas per 37 minutes pelnė 24 taškus (6/10 dvit., 3/10 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

„Ataka“ grįžo į pergalių kelią

Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (17-4) namuose rezultatu 88:79 (33:21, 16:21, 18:19, 21:18) įveikė Šilalės „Lūšies“ krepšininkus (5-14). „Lūšis“ iki šių rungtynių turėjo dviejų pergalių seriją: įveikė „Žalgirį-3“ ir LCC tarptautinio universiteto ekipą.

Kazlų rūdiškiai startavo stipriau ir jau pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo 12 taškų pranašumą (33:21). Per antrąjį kėlinį „Lūšis“ grįžo į rungtynes – skirtumą sumažino iki 5 taškų (47:42).

Po ilgosios pertraukos šilališkiai toliau kvėpavo varžovams į nugarą, bet „Atakos“ krepšininkai neleido rezultato persverti. Paskutiniojo ketvirčio viduryje šeimininkai spurtavo ir išsiveržė į priekį per 14 taškų (81:67), ir šis skirtumas „Lūšį“ pribaigė.

Kazlų Rūdos komandoje geriausiai žaidė Ignas Dirda, kuris per 25 minutes pelnė 15 taškų (6/9 dvit., 0/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus,

„Lūšies“ komandą į priekį vedė Justas Košys. Justas per 28 minutes pelnė 23 taškus (8/15 dvit., 1/3 trit., 4/9 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 15 naudingumo balų.

Kauno „Žalgiris-3“ (6-16) – KTU (6-16) 83:52 (21:9, 27:9, 18:19, 17:15);

LCC tarptautinis universitetas (9-12) – Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (11-10) 64:91 (26:17, 19:25, 9:33, 10:16);

Tauragės „Tauragė“ (13-7) – VDU (6-14) 94:63 (24:17, 25:28, 19:8, 26:10);

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (18-3) – Prienų „Labas GAS-KKSC“ (5-16) 105:76 (26:14, 35:11, 25:21, 19:30).