RKL A diviziono apžvalga: „Raseinių“ 13 pergalių serijos pabaiga ir dar viena „Atakos“ nesėkmė

Kovo 4 dieną Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos septynerios rungtynės. „Ataka“ patyrė dar vieną apmaudų pralaimėjimą, „Tauragė“ nutraukė raseiniškių pergalių seriją, o rungtynių pabaigoje spurtavusi Prienų komanda pelnė svarbią pergalę.

„Atakos“ duobė gilėja – šį karta pergalę šventė „Patriots“

Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (18-9) namuose po pratęsimo rezultatu 90:97 (13:13, 32:15, 15:27, 21:26, 9:16) buvo priversti pripažinti Akmenės r. „Patriots“ krepšininkų (11-16) pranašumą. „Atakai“ privalu laimėti likusias varžybas, kitaip atkrintamosiose gali tekti susigrumti su ta pačia „Patriots“ komanda.

Rungtynių pradžioje vyko artima kova, bet vos prasidėjus antrajam kėliniui „Ataka“ staiga padidino tempą ir iki ilgosios pertraukos spėjo susikurti net 17 taškų pranašumą (45:28). Antrojoje rungtynių pusėje „Patriots“ krepšininkai žaidė rezultatyviau ir per 10 minučių skirtumą sumažino iki 5 taškų (60:55).

Ketvirtasis kėlinys žiūrovams padovanojo žūtbūtinę kovą taškas į tašką dėl pergalės – kazlų rūdiškiai pirmavo iki pat paskutiniųjų sekundžių, o „Patriots“ kvėpavo jiems į nugarą. Galiausiai likus 21 sekundei Martyno Linkevičiaus dvitaškis išlygino rezultatą (81:81), ir komandos keliavo į pratęsimą. Pratęsime akmeniškiai varžovams šansų nepaliko ir greitai susikūrė pergalingą persvarą.

„Atakos“ ekipoje geriausiai pasirodė Karolis Šarukas, kuris per 29 minutes pelnė 17 taškų (6/9 dvit., 1/4 trit., 2/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

„Patriots“ komandą į priekį vedė Laurynas Mikalauskas, per 32 minutes pelnęs 19 taškų (8/13 dvit., 3/3 baud.), atkovojęs įspūdingus 18 kamuolių, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbęs 28 naudingumo balus.

Įspūdinga „Raseinių“ 13-os pergalių serija nutrūko

Puikų žaidimą antrojoje sezono pusėje demonstruojantys Raseinių „Raseiniai“ (18-9) namuose 69:74 (23:23, 13:12, 19:13, 14:26) įtemptoje kovoje iki paskutinių sekundžių nusileido Tauragės „Tauragei“ (17-9). „Tauragės“ ekipa gruodžio viduryje taip pat įveikė „Raseinių“ komandą – tąkart rezultatu 82:66. Po šio pralaimėjo „Tauragei“ bei nesėkmingos išvykos į Jurbarką prasidėjo raseiniškių trylikos pergalių serija, kurią galiausiai nutraukė tie patys tauragiškiai.

Didžiąją pirmojo ketvirčio dalį lyderiavo „Tauragė“, bet skirtumas nebuvo didelis. Antrojo kėlinio pradžioje raseiniškiai spurtavo 8:0 ir išsiveržė į priekį (31:23). Per 11 žaidimo minučių Tauragės komandai pavyko pavyti varžovus, bet iškart po to „Raseiniai“ sužaidė epizodą 13:0 ir įgijo 10 taškų persvarą (53:43).

Ketvirtajame kėlinyje „Tauragė“ vėl turėjo vytis priešininkus, ir likus 5 minutėms Redas Jakubauskas taikliu dvitaškiu persvėrė rezultatą (59:60). Pačioje rungtynių pabaigoje užvirusioje artimoje kovoje Tauragės krepšininkai įrodė savo pranašumą – per paskutines 35 sekundes jie pelnė net 6 taškus ir namo grįžo su pergale.

„Raseinių“ komandoje naudingiausias buvo nuo suolelio kilęs Benius Urbonavičius. Benius per 26 minutes pelnė 14 taškų (6/7 dvit., 0/3 trit., 2/4 baud.), atkovojo 13 kamuolių, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir užsidirbo 30 naudingumo balų.

Gvidas Galinauskas rezultatyviausias buvo „Tauragės“ ekipoje. Žaidėjas per 34 minutes pelnė 15 taškų (2/6 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 15 naudingumo balų.

Vėlyvas spurtas „Labas GAS-KKSC“ komandai uždirbo pergalę Kaune

Prienų „Labas GAS-KKSC“ (9-16) išvykoje rezultatu 84:76 (20:16, 20:28, 12:15, 32:17) palaužė Kauno technologijos universiteto komandą (8-19). Šiuo metu Prienų komanda rikiuojasi 12-oje turnyrinės lentelės vietoje – ant patekimo į atkrintamąsias ribos. Likus vos penkerioms rungtynėms, kiekviena pergalė – aukso vertės.

Beveik visą rungtynių laiką aikštelėje vyko artima, atkakli kova. Pirmojoje rungtynių pusėje nedideliu skirtumu pirmavo prieniškiai, o antrojoje į priekį išsiveržė KTU krepšininkai – taip pat su nežymia persvara. Tik paskutinėmis rungtynių minutėmis „Labas GAS-KKSC“ ekipa surengė spurtą 12:0 ir įgijo 10 taškų persvarą, kuriai panaikinti KTU ekipai neliko laiko.

Prienų komanda puikiai išnaudojo varžovų klaidas ir po jų pelnė net 21 tašką, o KTU krepšininkai po priešininkų klaidų tepelnė 3 taškus. KTU ekipa taip pat gerokai prasčiau metė baudų metimus – jų taiklumas siekė 44 %, kol prieniškiai pataikė net 82 % baudų metimų.

Prieniškių gretose išsiskyrė dvigubą dublį surinkęs Arnas Tilindė. Arnas per 34 minutes pelnė 25 taškus (5/10 dvit., 3/3 trit., 6/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 31 naudingumo balą.

Luko Šimkaus treniruojamoje KTU komandoje naudingiausias buvo Žygimantas Kerza, per 32 minutes pelnęs 23 taškus (1/5 dvit., 6/8 trit., 3/6 baud.), atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbęs 22 naudingumo balus.

Plungės „Olimpas“ (15-12) – Kauno „Žalgiris-3“ (8-19) 79:72 (20:16, 19:14, 25:19, 15:23);

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (15-11) – VDU (8-19) 92:87 (22:23, 18:19, 26:23, 26:22);

Kauno r. „Omega-Tauras“ (19-7) – LCC tarptautinis universitetas (11-16) 84:76 (14:13, 25:18, 22:30, 23:15);

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (24-3) – Šilalės „Lūšis“ (6-19) 116:83 (34:21, 28:22, 30:25, 24:15).