RKL B diviziono apžvalga: „Ryto-MRU“ žingsnis į pusfinalį ir varžovus pribaigęs „Trakų“ kėlinys

RKL nuotr.

Balandžio 6 dieną Nostra.lt-RKL B diviziono atkrintamųjų etape 4 komandos susirungė dviejose ketvirtfinalio dvikovose. „Rytas-MRU“ namuose įveikė „Saulę-ŠSG“ ir keliauja į pusfinalį, o „Trakai“ po įspūdingo antrojo kėlinio iškovojo pirmą serijos pergalę.

„Rytas-MRU“ namuose iškovojo kelialapį į pusfinalį

Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ išvykoje rezultatu 84:76 (24:22, 20:16, 11:16, 21:30) pralaimėjo dvikovą prieš Vilniaus „Rytą-MRU“. Vilniečiai ketvirtfinalio seriją laimėjo 2-0 ir žengia į pusfinalį.

Rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką, trukusia 12 žaidimo minučių. Po to šiauliečiai greitai pelnė 6 taškus ir išsiveržė į priekį (35:28). Svečių persvara trumpam buvo išaugusi iki 9 taškų (44:35), bet per ilgąją pertrauką jėgas atgavę vilniečiai netrukus rezultatą išlygino (44:44).

Trečiajame kėlinyje „Rytas-MRU“ nežymiai pirmavusiems šiauliečiams kvėpavo į nugarą, o ketvirtojo pradžioje sužaidė atkarpą 0:8 ir perėmė lyderių poziciją (55:62). „Saulė-ŠSG“ atkakliai priešinosi, tačiau rezultato nebeišlygino ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Po 20 taškų „Rytui-MRU“ pelnė Nojus Kulieša (26 min, 5/8 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud.) ir Gediminas Alisas (28 min, 7/13 dvit., 6/8 baud.). Nojus taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir surinko 16 naudingumo balų, o Gediminas atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir uždirbo 29 naudingumo balus.

„Saulė-ŠSG“ gretose dar kartą puikiai pasirodė Jokūbas Stropus, per 36 minutes pelnęs 29 taškus (11/17 dvit., 1/3 trit., 4/9 baud.), atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs net 10 varžovų pražangų ir surinkęs 33 naudingumo balus.

Įspūdingas antrasis kėlinys uždirbo „Trakams“ pergalę

Puikiai antrąjį kėlinį sužaidę BC „Trakai“ rezultatu 98:72 (23:18, 32:18, 19:15, 24:21) palaužė Klaipėdos „VKKM-Neptūną“ ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

Pirmajame kėlinyje atitrūkti mėgino klaipėdiečiai – sužaidę atkarpą 0:7 jie išsiveržė į priekį, tačiau neilgam: epizodu 7:0 „Trakai“ grįžo į lyderių poziciją. Antrajame ketvirtyje trakiškiai įtvirtino rimtą pranašumą – kėlinį pradėjo pirmaudami 5 taškais (23:18), o užbaigė su 19 taškų persvara (55:36).

Antrojoje rungtynių pusėje „VKKM-Neptūno“ situacija negerėjo. Jų deficitas trečiajame kėlinyje išliko dviženklis, o ketvirtajame kėlinyje peržengė 20 taškų ribą. Galiausiai „Trakai“ rungtynes laimėjo net 26 taškais.

„Trakų“ komandoje šįkart žibėjo Vaidas Bendikas. Vaidas per 25 minutes aikštelėje pelnė 27 taškus (8/12 dvit., 1/4 trit., 8/10 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir uždirbo 26 naudingumo balus.

Geriausiai „VKKM-Neptūno“ gretose pasirodė Artūras Butajevas, per 32 minutes įmetęs 18 taškų (7/9 dvit., 0/2 trit., 4/6 baud)., atkovojęs net 14 kamuolių, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, blokavęs 1 metimą, išprovokavęs 3 pražangas ir susižėręs 31 naudingumo balą.