„Vytis-VDU“ išvargo pergalę prieš vilniečius („Žalgiris-2“ nusileido Kretingos ekipai)

Nuotr. Vytis-VDU / NKL

Rezultatyvus Tito Januševičiaus pasirodymas ir Deivido Kumelio šaltas protas pabaigoje padėjo Šakių „Vyčiui-VDU“ pergalingai startuoti „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 88:82 (27:19, 21:22, 18:21, 22:20) pranoko Vilniaus „Rytą-2“.

„Vytis-VDU“ aštuntfinalio serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0, o šios poros antrasis tarpusavio mačas sostinėje vyks kovo 9 d. 17 val.

Šeimininkai užtikrintai kontroliavo susitikimo eigą, o antrojo ketvirčio pradžioje įgijo dviženklę persvarą (29:19).

Nors sostinės jaunimui pavyko sumažinti šį deficitą (39:41), prieš ilgąją pertrauką šakiškiai jį neženkliai atstatė (48:41).

Įpusėjus trečiajam kėliniui, po Januševičiaus pataikyto tritaškio, „Vytis-VDU“ įgijo rekordinį pranašumą (60:47).

Į tai sureagavę „Ryto“ dubleriai pelnė 10 taškų be atsako ir galutinai nepaleido priešininkų (57:60).

Atkarpų kupinoje akistatoje šeimininkai susigrąžino turėtą kontrolę lemiamame ketvirtyje (75:63), bet Modesto Babraičio ir Gedimino Aliso pastangomis vilniečiai priartėjo vieno metimo skirtumu (80:82).

Tiksint paskutinei minutei Januševičius pelnė du taškus (84:80), o į tai jam atsakė Arnas Adomavičius (82:84).

Likus 14 sekundžių Adomavičius prasiveržimu dar galėjo išlyginti rezultatą, bet kamuolys atsidūrė užribyje ir po vykusios teisėjų diskusijos atiteko šakiškiams.

Visgi kertinis momentas įvyko, kai Kumelis išprovokavo pražangą. Įžaidėjas realizavo pirmąjį baudos metimą (85:80), tačiau prametė antrąjį ir atkovojo kamuolį puolime, o metant iš toli dar uždirbo tris baudų metimus.

Visas progas sėkmingai išnaudojęs įžaidėjas padovanojo „Vyčiui-VDU“ pirmąją pergalę aštuntfinalyje – 88:82.

Nugalėtojams Gabrielius Čelka per 36 minutes pelnė 14 taškų (7/8 dvit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Januševičius per 31 minutę surinko 23 taškus (3/8 dvit., 5/12 trit.), 6 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 19 efektyvumo balų.

Vilniečių gretose išsiskyrė Modestas Babraitis, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 24 taškai (8/12 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 34 naudingumo balai.

Šakiškiai vertėsi be Domo Uosio, Lauryno Klimo, Roko Mačiulio ir Dominyko Černiaus. Vilniečiams nepadėjo Gabrielius Jokubauskas ir Nojus Kulieša.

„Vytis-VDU“: Titas Januševičius 23 (3/8 dvit., 5/12 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Deividas Kumelis 16 (2/7 trit., 6/7 baud., 6 rez. perd.), Dastinas Morkūnas 15 (3/4 trit.), Gabrielius Čelka 14 (7/8 dvit., 7 atk. kam.), Kajus Leliukas 8 (4/5 dvit.).

„Rytas-2“: Modestas Babraitis 24 (8/12 dvit., 5/6 baud., 11 atk. kam., 34 naud.), Gediminas Alisas 14 (6/11 dvit., 7 atk. kam., 4 kld.), Arnas Adomavičius 12 (4/10 dvit., 1/7 trit.), Danielius Kasparas 8, Ernestas Naruševičius 7 (3/7 dvit., 9 atk. kam.).

***

„7bet-NKL“ aštuntfinalio etape – pirmoji staigmena. Žemesnę vietą reguliariajame sezone užėmusi „Kretinga“ išvykoje 67:64 (19:12, 13:15, 16:14, 19:23) nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“.

Serijoje iki dviejų pergalių kretingiškiai išsiveržė į priekį 1:0. Antrasis susitikimas bus žaidžiamas kovo 9 d. Kretingoje.

Titulą ginantys žalgiriečiai reguliariajame sezone pateko į pirmąjį pogrupį bei užėmė septintąją vietą, o „Kretinga“ liko antrajame pogrupėje ir finišavo dešimti.

Likus minutei Justo Stonkaus dvitaškis leido „Žalgiriui-2“ išlyginti rezultatą (62:62). Vėliau svečiai suklydo, o Dovydas Buika išvedė į priekį šeimininkus (64:62).

Iniciatyvos „Kretingos“ ekipoje ėmėsi veteranas Mindaugas Stašys, įvertęs dvitaškį su pražanga (65:64). Likus 6 sekundėms Buika nepataikė ir šeiminkams teko siųsti Stašį mesti baudų.

Stašys prie linijos neklydo, o pratęsimą ištraukti galėjęs Stonkaus tritaškis skriejo pro šalį.

Kretingos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Rytis Zabita, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 8 taškai (3/8 dvit., 2/2 baudų), 10 atkovotų kamuolių ir 16 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Mantas Ruikis per 33 minutes pelnęs 18 taškų (4/8 dvit., 2/4 trit., 4/5 baudų), atkovojęs 4 kamuolius bei surinkęs 14 efektyvumo balų.

Žalgiriečiams Matas Vokietaitis per 19 minučių pelnė 11 taškų (3/7 dvit., 5/9 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 21 naudingumo balą.

Šeimininkams šiame susitikime nepadėjo Dovydas Butka ir Aleksas Bieliauskas.

„Žalgiris-2“: Matas Vokietaitis (3/7 dvit., 5/9 baud., 11 atk. kam.), Justas Stonkus (2/6 trit., 4 kld.) ir Nedas Montvila po 11, Mantas Juzėnas (2/5 trit., 7 atk. kam.) ir Dovydas Buika (2/9 dvit., 6 rez. perd.) po 10.

„Kretinga“: Mantas Ruikis 18 (4/8 dvit., 2/4 trit.), Mindaugas Stašys (2/8 dvit., 5/7 baud., 5 kld.) ir Justas Žiubrys (5/6 dvit.) po 12, Edgaras Danys 9, Rytis Zabita 8 (3/8 dvit., 10 atk. kam., 3 per. kam.).