„Atletas“ atėmė namų pranašumą iš Vilkaviškio ekipos („Delikatesas“ palaužė „Steką“)

Nuotr. Atletas / NKL

Paskutiniame kėlinyje atsibudęs Kauno r. „Atletas“ iškovojo pirmąją pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalyje. Remigijaus Bardausko kariauna išvykoje 83:75 (13:25, 26:13, 19:23, 25:14) įveikė Vilkaviškio „Perlą“.

Serijoje iki dviejų pergalių „Atletas“ išsiveržė į priekį 1-0 ir atėmė namų pranašumą iš Vilkaviškio komandos. Antroji tarpusavio akistata bus žaidžiama kovo 10 d. 16 val. Garliavoje.

Antrajame kėlinyje, po Igno Labučio tritaškio, šeimininkai atitrūko rekordine persvara (28:13).

Visgi vėliau „Atletas“ spurtavo 14:2 atkarpa ir komandas jau skyrė vienas metimas (27:30), o prieš ilgąją svečiai dar išsiveržė į priekį (39:38).

Lemiamame kėlinyje Kauno r. komanda pakilo į lemiamą šturmą ir surengė neįtikėtiną 20:2 atkarpą bei galutinai perlaužė mačo tėkmę (80:71).

Dėl asmeninių pražangų limito rungtynių nebaigė „Perlo“ krepšininkai Armandas Bancevičius ir Mantvydas Žukauskas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Matas Mačijauskas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 15 taškų (6/11 dvit., 3/5 baud.), 12 atkovotų kamuolių bei 23 efektyvumo balai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Medas Kuprijanovas, per 32 minutes pelnęs 15 taškų (6/7 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 efektyvumo balus.

Vilkaviškio ekipai Joshua Nurse'as per 30 minučių pelnė 13 taškų (6/7 dvit., 1/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

„Perlas“: Modestas Žaunieriūnas 17 (4/8 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam., 5 kld.), Kevinas Andersonas 16 (4/11 dvit., 1/5 trit., 5/5 baud., 5 rez. perd., 4 kld.), Joshua Nurse'as 13 (6/7 dvit., 11 atk. kam.), Rokas Stankevičius 11 (4/7 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Atletas“: Medas Kuprijanovas (6/7 dvit., 3/9 baud., 5 atk. kam.), Nojus Vaivada (4/5 dvit., 2/2 trit.), Rokas Pocius (5/5 dvit.) ir Matas Mačijauskas (6/11 dvit., 12 atk. kam., 3 blok.) po 15, Justinas Jogminas 8 (7 atk. kam.), Gytis Sirutavičius 7.

***

Neįtikėtinas Devino Hutchinsono šou atvedė Joniškio „Delikatesą“ į sunkią pergalę. Aštuoniese žaidę Žilvino Petraičio auklėtiniai savo aikštėje 88:85 (29:30, 21:24, 18:14, 20:17) palaužė Ukmergės „Steką“.

Aštuntfinalio seriją išlyginęs „Delikatesas“ trečiąjį mačą žais kovo 10 d. 16 val. Ukmergėje.

Be keitimų žaidęs Hutchinsonas pelnė 38 taškus (6/11 dvit., 7/11 trit., 5/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 40 naudingumo balų.

Susitikimas prasidėjo itin rezultatyviai ir atkakliai, o po pirmojo kėlinio minimalų pranašumą turėjo svečiai (30:29).

Pirmajai mačo pusei einant į pabaigą, ukmergiškiai, Justo Sinicos pastangomis, įgijo solidesnę persvarą (52:43).

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Delikatesui“ visgi pavyko pavyti varžovus ir persverti rezultatą (62:60), bet prieš lemiamą kėlinį švieslentėje degė lygybė (68:68).

Likus paskutinei dvikovos minutei rezultatas buvo lygus (82:82), bet Martynas Tamulevičius baudos metimu išvedė į priekį Joniškio krepšininkus (81:80).

Svečių ataka buvo nesėkminga, o Hutchinsonas kitoje aikštės pusėje smeigė svarbų tritaškį (84:80), o likus 11 sekundžių tuo pačiu jam atsakė Mantas Šerkšnas (83:84).

Po pasitarimo Nojus Jankūnas išprovokavo pražangą ir realizavo abi baudas (86:83), o du ukmergiškių bandymai iš toli buvo netikslūs.

Ukmergės ekipos gretose išsiskyrė Karolis Brusokas, kurio sąskaitoje per 26 minutes buvo 11 taškų (4/6 dvit., 3/6 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 26 efektyvumo balai.

Šeimininkai žaidė be praėjusiose rungtynėse traumą patyrusio kapitono Šarūno Kulevičiaus. O ukmergiškių gretose per 6 minutes 11 taškų pelnęs įžaidėjas Aistis Pilauskas susižeidė ir ant parketo negrįžo.

„Delikatesas“: Devinas Hutchinsonas 38 (6/11 dvit., 7/11 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam., 40 naud.), Lukas Kazlauskas 23 (9/14 dvit., 5 atk. kam.), Nojus Jankūnas 16 (3/9 dvit., 2/3 trit., 9 atk. kam.).

„Stekas“: Tadas Rinkūnas 23 (4/7 dvit., 5/12 trit., 5 kld.), Justas Sinica 15 (4/4 dvit.), Paulius Semaška 12 (2/8 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.), Karolis Brusokas (4/6 dvit., 11 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok., 26 naud.), Mantas Šerkšnas (3/6 trit.) ir Aistis Pilauskas (3/4 trit.) po 11.