Buvęs žalgirietis paskandino Lietuvos rinktinę

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį (liepos 24 d.) žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Estijos nacionaline komanda ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 85:92 (21:24, 23:23, 18:16, 15:14, 8:15) po pratęsimo.

Tai buvo Estijos krepšinio asociacijos 100-ojo krepšinio gimtadienio proga Taline organizuojamo draugiško „Baltijos kelio taurės“ turnyro pirmasis susitikimas. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas estų kolegoms įteikė dovaną, skirtą šiam įsimintinam jubiliejui pažymėti.

Varžybose be Lietuvos ir Estijos dar dalyvauja ir Latvijos rinktinė.

Šeštadienį (liepos 25 d.) dieną mūsiškiai išmėgins jėgas su Latvija.

Lietuvos rinktinės starto penketas Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius ir Marekas Blaževičius dvkovą pradėjo nesėkmingai ir iš karto atsiliko 1:7. E. Bendžiaus tritaškis priartino lietuvius (4:7). Po R. Jokubaičio baudų metimų varžovai pirmavo 4 taškais (6:10). Aikštėje po keitimo pasirodę Laurynas Birutis, Tomas Dimša ir Edgaras Ulanovas pagyvino Lietuvos rinktinės žaidimą. E. Ulanovas tolimu metimu pirmąjį kartą persvėrė rezultatą mūsiškių naudai (14:12), o T. Dimša padėjo įgyti didžiausią persvarą (19:16). Tačiau buvęs žalgirietis Kerras Kriisa tolimu „šūviu“ padėjo Estijos ekipai laimėti pirmąjį kėlinį – 24:21.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu K. Kriisa tritaškiu (21:27). Laimė tuo pačiu atsakė T. Dimša ir Mantas Kalnietis (27:27). Kurį laiką varžovai keitėsi tolimomis „bombomis“, o lietuvių gretose nuo tritaškio zonos pasižymėjo M. Kalnietis, M. Grigonis ir A. Butkevičius (40:42). Nors antrąjį ketvirtį taikliu metimu baigė M. Blaževičius, prieš ilgąją pertrauką Estijos krepšininkai pirmavo – 47:44.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem estų tritaškiais ir aikštės šeimininkai pabėgo jau 9 taškais (53:44). Tačiau A. Butkevičiaus ir T. Dimšos tritaškiai bei L. Biručio puskablis leido Lietuvai sugrįžti į rungtynes (54:57). Į Luko Lekavičiaus tritaškį nuo lentos paskutinę atakos akimirką, estai atrsakė savuoju tolimu metimu (57:63). Po 30 min. žaidimo Lietuvos rinktinė atsiliko tik minimaliai – 62:63.

Nors lemiamas ketvirtis prasidėjo Estijos komandos tritaškiu (65:62), o K. Kriisa pataikė net penktąjį savo tritaškį (68:64), T. Dimšos, M. Blaževičiaus ir A. Butkevičiaus pastangomis lietuviai išlygino rezultatą (68:68). K. Kriisa toliau terorizavo Lietuvos rinktinės gynybą (73:68, atkarpa – 0:5, likus 4:15 min.). Estija kurį laiką dar buvo žingsniu priekyje (77:72), bet L. Lekavičius tritaškiu, o L. Birutis dvitaškiu išlygino santykį (77:77, likus 1:57 min.). Likusi atkarpa abiem komandoms buvo „sausa“, o mūsiškių paskutiniame derinyje M. Grigoniui atlikti metimo nepavyko. Pratęsimas – 77:77.

Papildomo laiko pradžioje taškus pelnė estų lyderis K. Kriisa (79:77), bet L. Lekavičius persvėrė rezultatą (82:81). K. Kriisa ir L. Lekavičius keitėsi taškais (83:82). Vyko atkakli kova (85:85). Mačo pabaigoje sėkmė nusišypsojo Estijai. Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę – 85:92.

Estija: Kerras Kriisa 26 (7 rez. perdav., 1/1 dvitaškiai, 8/12 tritaškiai), Sanderis Raieste 17 (9 atk. kam.), Siimas-Sanderis Vene 13, Kristjanas Kitsingas 9 (5 atk. kam.), Rauno Nurgeris 8 (6 atk. kam.), Henri Drellas 7, Saimonas Suttas 6, Janari Josaaras 4 (13 atk. kam.), Kregoras Hermetas 2 taškai.

Lietuva: Marius Grigonis 14 (0/4 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 11/12 baudos), Lukas Lekavičius 12 (4 rez. perdav., 1/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4/4 baudos), Tomas Dimša (1/2 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 0/1 baudos) ir Laurynas Birutis (8 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 3/3 baudos) po 11, Arnas Butkevičius 10 (6 atk. kam., 2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/6 baudos), Mantas Kalnietis 8 (4 klaid.), Tadas Sedekerskis (3 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas (5 atk. kam.) po 5, Marekas Blaževičius 4 (4 atk. kam.), Eimantas Bendžius 3 (1/8 tritaškiai), Rokas Jokubaitis 2 taškai.