Sensacingai pirmą pralaimėjimą italams išrašę estai – viena koja „Eurobasket 2022“ (Visi rezultatai)

Sensacingą pergalę Permėje vysktančiose atrankos į "Eurobasket 2022" B grupės varžybose iškovojo Estijos (2-2) nacionalinė komanda.

Jukkos Toijalos auklėtiniai per pratęsimą 105:101 (20:21, 34:23, 28:22, 12:28, 11:7) palaužė pirmą kartą suklupusius Italijos (5-1) krepšininkus.

Estai trečiojo kėlinio viduryje pirmavo net 22 taškais – 68:46, tačiau vėliau varžovai perėmė žaidimo kontrolę.

Prasidėjus paskutinei minutei Marco Spissu pataikė dvitaškį, o po priešininkų klaidos baudų metimais išplėšė pratęsimą.

Likus 6 sekundėms iki papildomo laiko pabaigos Giampaolo Ricci tolimu metimu sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau nespėjo prasižengti, o Henri Dello tritaškis įkalė vinį į italų karstą.

Estai į Europos čempionatą patektų net ir pralaimėję abu likusius mačus, jei Šiaurės Makedonijos rinktinė patirs dvi nesėkmes likusiose trejose rungtynėse.

Šiam susitikimui teisėjavo ir arbitras iš Lietuvos Gvidas Gedvilas.

Estija: Maikas-Kalevas Kotsaras 32 (15/22 dvit., 7 kl.), Kasparas Treieras 17 (2/3 trit., 6 atk. kam.), Janari Joesaaras 13 (4 rez. perd.), Henri Drellas 12 (2/2 trit.), Kristianas Kullamae 10 (1/6 trit., 4 rez. perd.)... Stenas Sokkas 3 (14 rez. perd.).

Italija: Michele Vitali 24 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 34 naud. b.), Giampaolo Ricci 19 (5/10 trit.), Marco Spissu 16 (6 rez. perd.), Matteo Spagnolo 9, Davide Alviti 8 (2/3 trit.).

Suomija 92:84 Šveicarija