Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – sensacingas „Zenit“ pralaimėjimas

Prieš ketvirtadienį Kaune vyksiančią Eurolygos dvikovą su "Žalgiriu" sensacingą nesėkmę VTB Vieningoje lygoje patyrė Artūro Gudaičio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas Sankt Peterburgo "Zenit" (1-1) klubas.

Xaviero Pascualio auklėtiniai namie 69:83 (15:25, 29:14, 11:26, 14:18) nusileido Nur-Sultano "Astana" (1-0) krepšininkams iš Kazachstano.

Po dviejų kėlinių aikštės šeimininkai pirmavo 44:39, tačiau po ilgosios pertraukos svečiai spurtavo net 15:1 ir išlaikė pranašumą iki susitikimo pabaigos.

Be dar nepasveikusio Shabazzo Napiero bei Jordano Mickey ir Billy Barono rungtyniavusi Rusijos ekipa realizavo vos 16 proc. (5/30) tolimų metimų.

Abu lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete.

M.Kuzminskas per 19 minučių pelnė 9 taškus (3/4 dvit., 0/2 trit., 3/3 baudų), atkovojo, perėmė bei prarado po kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 8 naudingumo balus.

A.Gudaitis per 12 minučių įmetė 3 taškus (1/2 dvit., 1/3 baudų), sugriebė kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, sykį suklydo ir užfiksavo 1 efektyvumo balą.

"Zenit": Alexas Poythressas 19 (9/10 dvit., 3 per. kam., 23 naud. b.), Jordanas Loydas 14 (1/8 trit., 4 kl.), Mindaugas Kuzminskas 9, Dmitrijus Kulaginas 7 (1/4 trit.), Andrejus Zubkovas 6.

"Astana": Jaylenas Barfordas 24 (4 per. kam., 5 kl.), Anthony Hickey 15 (9 rez. perd.), Nikolajus Bažinas ir Maksimas Marčiukas po 11, Markas Tichonenka 9 (3/5 trit., 6 atk. kam.).