Madride pralaimėjusi „Barcelona“ nebeturi teisės klysti

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pralaimėje Madride nebegali klysti finalo serijoje.

Katalonai trečiose serijos rungtynėse 66:81 turėjo pripažinti Madrido "Real" klubo pranašumą ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1-2.

Sekmadienį Ispanijos sostinėje "Barcai" žūtbūt reikia laimėti norint pratęsti sezoną ir sugrąžinti seriją lemiamoms penktosioms rungtynėms į Barseloną.

Sužaidus 2 min. Higginsas tritaškiu pelnė pirmuosius "Barcos" taškus (2:3). Hanga ir Causeuras dvitaškiais persvėrė rezultatą (6:3). Įpusėjus kėliniui Mirotičius tolimu metimu išlygino rezultatą (8:8). Po Calatheso reido į baudos aikštelę katalonai atsidūrė priekyje, tačiau Hanga atsakė dėjimu su pražanga (11:10). Likus žaisti minutę Jokuabitis pelnė du greitus taškus (18:16), kėlinio pabaigoje Llullas pelnė du taškus su pražanga (21:16).

Antrajame kėlinyje Kuričius įsmeigė du tritaškius ir sumažino deficitą iki minimumo (25:24). Baigiant įpusėti kėliniui Šanli buvo nubaustas nesportine pražanga (31:26). Po Decko tritaškio "Real" įgijo 8 taškų persvarą (34:26). Mirotičiaus pastangomis "Barca" perpus sumažino atsilikimą, tačiau Causeuras ir Fernandezas tolimais metimais leido Madrido ekipai susikrauti dviženklę persvarą (44:34). Po pirmos mačo pusės 46:39 pirmavo "Real".

Tavaresas pelnė 4 taškus iš eilės ir susigrąžino dviženklę persvarą (50:39), Kuričius atsakė tritaškiu (50:42). Antroje kėlinio pusėje po Mirotičiaus taškų iš po krepšio komandas skyrė 5 taškai (55:50). Madridas atsakė 4 iš eilės Causeuro taškais (59:50), o vėliau Poirier dėjimu vėl atstatė šeimininkams dviženklį pranašumą (61:50). Po trijų kėlinių katalonai turėjo 13 taškų deficitą (66:53).

Sužaidus beveik 3 min. "Real" persvara išaugo iki 17 taškų (70:53), o po Yabusele dėjimo iki 19 taškų (72:53). Šmitas tritaškiu pelnė pirmuosius katalonų taškus ketvirtyje (72:56). Likus žaisti 2 min. Daviesas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki 12 taškų (77:65), tačiau tuo pačiu atsakė Causeuras. Katalonai rungtynes pralaimėjo 81:66.

Rokas Jokubaitis per 18 minučių surinko 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.), 1 atkovotą bei 3 prarastus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį, 3 pražangas ir 0 naudingumo balų.

"Real": Gabrielis Deckas 14, Fabienas Causeuras 13, Edy Tavaresas ir Sergio Llullas 10, Guerschonas Yabusele 9, Adamas Hanga 7, Vincentas Poirieras 6, Jeffas Tayloras 5, Rudy Fernandezas 3, Alberto Abalde 2 taškai;

"Barcelona": Kyle'as Kuričius 15, Nickas Calathesas 10, Nikola Mirotičius 9, Brandonas Daviesas 8, Nicolas Laprovittola 6, Dante Exumas ir Rolandas Šmitas 5, Alexas Abrinesas ir Cory Higginsas 3, Rokas Jokubaitis 2 taškai;