Amerikos krepšinio čempionate - pirmieji Brazilijos ir Puerto Riko pralaimėjimai

Pirmąjį pralaimėjimą Mar del Platoje (Argentina) vykstančiame Amerikos krepšinio čempionate patyrė Brazilijos rinktinė.

Brazilai A grupės rungtynėse rezultatu 74:79 nusileido trečią pergalę iškovojusiai Dominikos respublikos rinktinei.

Pirmasis kėlinys prasidėjo nervingai, abi komandos dažnai klydo. Dėl geresnės gynybos brazilai minimaliu skirtumu išsiveržė į priekį.

Antrasis kėlinys prasidėjo Dominikos spurtu - 4 iš eilės taškus pelnė Jackas Martinezas, tritaškį pataikė Ronaldas Ramonas. Tačiau vėliau dominikiečiai pradėjo klysti, o tuo pasinaudoję brazilų snaiperiai Marcelinho Machado ir Alexas Garcia. Po Dominikos respublikos minutės pertraukėlės Alo Horfordo ir Luiso Floreso vedama Dominikas perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį.

Trečiasis ir ketvirtasis kėlinukai vyko panašiu scenarijumi - pirmaujanti komanda dažnai keitėsi, o rungtynes puošė A.Horfordo ir Tiago Splitterio kovos baudos aikštelėje.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis tiksliau žaidė Dominikos respublikos krepšininkai ir šventė sunkią pergalę.

Nugalėtojų gretose vėl rezultatyviausiai žaidė NBA rungtyniaujantis „Atlanta Hawks“ vidurio puolėjas A.Horfordas. Jo sąskaitoje 22 taškai ir 5 atk. kam. 14 taškų pridėjo Francisco Garcia, po 10 pelnė L.Floresas ir J.Martinezas (10 atk. kam.)

Brazilijos rinktinėje rezultatyviausias buvo 18 pelnęs Marcusas Vinicius. Dvigubą dublį surinko T.Splitteris - 16 taškų, 10 atk. kam. Savotišką svigubą dublį pasiekė ir Marcelo Huertas - 16 taškų ir 10 klaidų.

B grupėje taip pat pirmą pralaimėjimą patyrė Puerto Riko krepšininkai rezultatu 74:81 nusileidę šeimininkams - Argentinos rinktinei. Jiems tai buvo trečioji pergalė iš eilės.

Argentiniečiai rungtynes laimėjo dėl puikiai sužaisto trečiojo kėlinio, kurį laimėjo rezultatu 28:14.

Nepaisant pergalės Argentinai tai buvo žymiai sunkesnė rungtynės nei pirmosios dvi. Šiose rungtynėse E.Ginobilis, L.Scola, C.Delfino, P.Prigioni žaidė po 30 min ir daugiau. Tuo tarpu pirmose dvikovose nė vienas žaidėjas 30 minučių nerungtyniavo.

Argentiną į priekį vedė senoji gvardija: Emanuelis Ginobilis pelnė 23, Luisas Scola (7 atk. kam.) - 16, Carlosas Delfino - 14 taškų. 9 taškus ir 7 atkovotus kamuolius pridėjo Andresas Nocioni. Pablo Priginioni įmetė 7 taškus ir 8 kartus asistavo komandos draugams.

Puerto Riko rinktinėje 24 taškus įmetė Carlosas Arroyo (7 klaidos). Danielis Santiago (8 atk. kam.) pridėjo 13, J.J.Barea - 11 taškų.

Kitų dviejų susitikimų rezultatai:

A grupė: Kanada - Kuba 84:62 (22:7, 16:13, 16:20, 30:22). Kanada: J.Shephard 13 tšk., J.Anderson - 11 A.Rautins ir J.Youngas po 9 tšk.

Kuba: Y.Bartolo 14 tšk., J.Marrero - 13, J.Arango - 12, O.Quirozas - 11 taškų.

B grupė: Panama - Urugvajus 61:77 (13:14, 16:16, 14:23, 18:24)/ Panama: G.Forbesas 19 tšk., R.garces 12 tšk. ir 11 atk. kam., D.Pinnockas ir J.Ferronas po 10 tšk.

Urugvajus: E.Batista 24 tšk. ir 10 atk. kam., M.Osimanis - 15, M.Aguiaras - 10 taškų.

Turnyrinė A grupės lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškai):

1.Dominikos republika 3/1/7 2.Brazilija 2/1/5 3.Kanada 2/1/5 4.Venesuela 1/2/4 5.Kuba 0/3/3

Turnyrinė B grupės lentelė(vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškai):

1.Puerto Rikas 3/1/7 2.Argentina 3/0/6 3.Urugvajus 1/2/4 5.Panama 1/2/4 6.Paragvajus 0/3/3

Šiandien vyks keturios paskutinės rungtynės grupėse: Venesuela-Kanada, Urugvajus-Paragvajus, Kuba-Brazilija ir Argentina-Panama.

Į ketvirtfinalius pateks po keturias geriausias grupės komandas.