Arčiau olimpinių žaidynių – Australijos krepšininkai

Australijos ir Naujosios Zelandijos krepšinio rinktinės trečiadienį pradėjo trejų rungtynių seriją, kurioje kovoja dėl Okeanijos čempionės vardo ir kelialapio į Londono olimpines žaidynes. Pirmąsias rungtynes Melburne laimėjo šeimininkės – Australijos vyrų ir moterų komandos.

Gausiais regbio elementais paįvairintoje vyrų krepšinio rinktinių dvikovoje australai buvo stipresni 91:78.

Rungtynių lūžis įvyko 27-ąją minutę, kai po kietos naujazelandiečio Marko Dickelo pražangos prieš australą Aleksą Maričių aikštėje kilo masinis susistumdymas.

Australai tuo metu pirmavo tik 61:56, bet iškart po incidento surengė galingą spurtą ir per likusią trečiojo kėlinio dalį padidino pranašumą iki 73:58.

Trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtajame kėlinyje kilo dar keli susistumdymai, o 33-ąją minutę buvusiam Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjui Matthew Nielsenui pritaikius regbio veiksmą prieš M.Dickelą tik dėl staigaus teisėjų įsikišimo pavyko išvengti muštynių.

Rezultatyviausi Australijos rinktinėje buvo Patrickas Millsas (20 taškų), Markas Worthingtonas (13), A.Maričius (11) ir M.Nielsenas (10).

„Lietuvos ryto“ gynėjas Bradas Newley žaidė 33 miuntes, įmetė 6 taškus (3/11 dvitaškių, 0/4 tritaškių) ir atkovojo 8 kamuolius. Buvęs vilniečių aukštaūgis Aronas Baynesas pelnė 8 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

Naujosios Zelandijos komandoje rezultatyviausiai žaidė buvęs Kauno „Žalgirio“ snaiperis Kirkas Penney. Jis surinko 30 taškų. Mika Vukona įmetė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

Prieš vyrų rungtynes toje pačioje arenoje žaidė moterys. Jų mačą australės laimėjo 77:64.

Antrosios rungtynės įvyks rugsėjo 9 dieną Brisbene, trečiosios – rugsėjo 11 d. Sidnėjuje. Tretieji mačai bus žaidžiami net tuo atveju, jei serijos nugalėtojai bus aiškūs po dvejų rungtynių. Seriją pralaimėjusios komandos gaus teisę kitąmet žaisti olimpiniame atrankos turnyre.