TOP naujienos
Kur jie dabar? Buvusių LKL MVP karjeros šiandien

„Betsafe-LKL“ / R. Lukoševičiaus nuotr.
Ketvirtasis ir paskutinysis „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono ratas įgauna pagreitį, tad ir šio sezono MVP rinkimai jau visai čia taip.
Belaukiant jų, LKL akademija powered by Citadele kviečia pažvelgti į keturių ankstesnių „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono MVP apdovanojimą gavusių krepšininkų karjeras ir kaipgi jos susiklostė po itin sėkmingo etapo aukščiausioje Lietuvos lygoje.
2023-2024 m. – Ąžuolas Tubelis
Buvęs Klaipėdos „Neptūno“ vedlys pernai metų sezone prie komandos prisijungė lapkričio mėnesį, tačiau net ir 23 sužaistos rungtynės aukštaūgiui nesutrukdė tapti naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju. Pastarasis demonstravo išties įspūdingą sportinę formą, o „Neptūno“ marškinėliai jam atrodė „per maži“ nuo pat pirmų susitikimų, kadangi Ą. Tubelis vidutiniškai rinko po 17,5 taško ir net 20,5 naudingumo balo, sezono gale būdamas naudingiausiu tarp vis dar lygoje žaidusių krepšininkų (jį lenkė tik „Gargždams“ atstovavęs Nicholas Wardas, tačiau jis sužaidė vos 13 rungtynių). Vilniečiui priklausė ir praėjusio sezono lygos naudingumo balų rekordas – surinkti 49 efektyvumo balai dvikovoje prieš Jonavos „CBet“.
Po vasarą kilusių kalbų apie galimą pastarojo išvykimą į užsienį, liepos 5-ą sostinės ekipos gerbėjus pradžiugino žinia, kad Ą. Tubelis grįžta namo ir šį sezoną atstovaus Vilniaus „Rytui“. Debiutinis sezonas aukštesniame lygyje kol kas tikrai neprisvilo – 208 cm ūgio krepšininkas kol kas fiksuoja neblogus skaičius – kiek daugiau nei 13 taškų bei beveik 14,5 naudingumo balų vidurkis „Betsafe-LKL“. Aukštaūgis stipriai pagerino ir baudų bei tolimų metimų procentus. Pernai vos 64 proc. baudų ir 33 proc. tritaškių pasiekdavo tikslą. Šiemet – atitinkamai 75 proc. ir 39 proc.
Jei lygintume tik skaičius – akivaizdu, jog Ą. Tubelis žaidžia kiek prastesnį sezoną. Visgi reikia suprasti, kad šis prisijungė prie dabartinių Lietuvos čempionų komandos, kurioje turi pagrindinio aukštaūgio rolę ir savo dėjimais greitame puolime neretai džiugina raudonai nusidažiusią areną bei neutralius fanus.
2022-2023 m. – Ahmadas Caveris
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ atstovas 2022-2023 metų sezone buvo vienintelis „Betsafe-LKL“ krepšininkas, vidutiniškai rinkęs po daugiau nei 20 naudingumo balų. Pastarasis priklausė ir lyderių trejetukui pagal rezultatyvius perdavimus, kurių išdalindavo po beveik šešis per mačą. Vidutiniškai 16,5 taško rinkęs amerikietis taip pat buvo pagerinęs vieną to sezono rekordą – išprovokavo net 12 varžovų pražangų rungtynėse prieš Jonavos „CBet“. Tiesa, tai įvyko ne reguliariojo sezono metu, o ketvirtfinalio serijos antrosiose rungtynėse, kuriose „vilkai“ patyrė skaudų pralaimėjimą išvykoje (75:80) ir buvo netikėtai eliminuoti iš tolimesnių „Betsafe-LKL“ kovų, o įspūdingas A. Caverio sezonas baigėsi. Būtų buvę be galo įdomu šį talentą išvysti ir finalinėse sezono kovose, mat jis komandai buvo išties svarbus abejose aikštelės pusėse – pastarasis buvo ne tik taškuočiausias bei daugiausiai rezultatyvių perdavimų savo ekipoje atliekantis krepšininkas, bet taip pat ir daugiausiai kamuolių perimdavęs žaidėjas – po 1,9 per susitikimą.
Po puikaus sezono Lietuvoje tuomet 26-ių metų krepšininko karjera trumpam pasisuko į Izraelį, tačiau saugumo sumetimais gynėjas paliko Holono „Hapoel” klubą ir persikėlė į Prancūziją, kurioje rungtyniauja iki šiol. Praėjusį sezoną jis atstovavo Dižono JDA komandai, kuri tapo Prancūzijos taurės čempionais, tačiau A. Caveris nebuvo tarp ryškiausių komandos lyderių.
Šiame sezone pastarasis liko Prancūzijoje, tačiau persikėlė į žemesės lentynos komandą „Nanterre 92”, kurioje yra rungtyniavęs ir Adas Juškevičius. Pastaroji šiuo metu užima 12-ą vietą aukščiausios Prancūzijos lygos turnyrinėje lentelėje, o A. Caveris yra vienas pagrindinių ekipos lyderių, renkantis po beveik 13 taškų ir tiek pat naudingumo balų. Šiuo metu gynėjas nerungtyniauja dėl traumos.
Palikęs „Wolves Twinsbet“, A. Caveris liko rungtyniauti panašiame lygyje ir nors neberenka MVP skaičių, išlaiko tikrai solidžią statistiką.
2021-2022 m. Ivanas Buva
Kaip ir Ą. Tubelis, taip ir dar vienas „Ryte“ rungtyniavęs aukštaūgis prieš „CBet“ pagerino to sezono naudingumo balų rekordą ir taip pat jų surinko 49. Nepilnus du sezonus sostinės ekipoje praleidęs kroatas savo MVP sezone rinko po 18 taškų, kiek daugiau nei 6 atkovotus kamuolius ir daugiau nei 20 naudingumo balų. Tiesa, Giedriaus Žibėno sprendimu antrose bei trečiose finalo serijos rungtynėse prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ I. Buva nepasirodė ant parketo, o visoje finalo serijoje per keturis susitikimus iš viso sužaidė tik 22 minutes.
Tapęs „Betsafe-LKL“ čempionu, pastarasis porai sezonų išvyko į Japoniją, kur rungtyniavo „Shiga Lakes“ ir „Toyama Grouses“ ekipose. Abiejų sezonų metu centras rinko kone identiškus skaičius – po 18,3 taško, daugiau nei 9,5 atkovoto kamuolio bei apie 20 naudingumo balų. Tiesa, abi jo komandos užėmė paskutiniąsias vietas turnyrinėje lentelėje.
Visgi I. Buva antrojo sezono Japonijoje neužbaigė ir persikėlė į Italijos antrąją lygą, kurioje spėjo sužaisti tik penkias atkrintamųjų rungtynes. Daugiau šansų pademonstruoti savo sugebėjimus Italijoje šis žaidėjas nebeturėjo, o šį sezoną persikėlė į Iraną, kuriame atstovauja „Tabiat Basketball“ komandai, kuri ką tik iškovojo bilietą į Irano krepšinio lygos finalą. Čia I. Buva taip pat yra tarp komandos vedlių – daugiau nei 16 taškų bei beveik 10 atkovotų kamuolių vidurkis.
Akivaizdu, jog po gero sezono Lietuvoje I. Buva keliai pasuko į žemesnį lygį, tačiau pastarasis liko ištikimas lyderio rolei, nepaisydamas to, jog gegužės 6-ą jam sueis jau 34-eri metai.
2020-2021 m. – Elvaras Fridrikssonas
„Šiauliams-Casino Admiral“ atstovavęs žaidėjas tikrai patvirtina posakį „svarbu ne ūgis, o smūgis“, kadangi nors ir buvo pats žemiausias (180 cm) saulės miesto komandos krepšininkas, kartu buvo ir pagrindinis jos lyderis. Iš Islandijos kilęs gynėjas yra nerezultatyviausias iš visų keturių apkalbėtų krepšininkų, tačiau vis tiek rinko po daugiau nei 15,5 taškų ir beveik 20 naudingumo balų. Tiesa, pastarasis žibėjo ir kitose statistikos eilutėse – pirma vieta visoje lygoje pagal vidutiniškai atliktus rezultatyvius perdavimus, kurių jis išdalindavo po 7,7, o rungtynėse prieš uostamiesčio krepšininkus sukūrė net 17 progų, po kurių jo komandos draugai pelnė taškus. Akistatoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ gynėjas surinko 51 naudingumo balą, taip pagerindamas dar vieną to „Betsafe-LKL“ sezono rekordą. Vos aštuoni krepšininkai per visą lygos istoriją yra perkopę 50 naudingumo balų ribą.
Sužaidęs įspūdingą sezoną Lietuvoje, E. Fridrikssonas persikėlė į Belgiją bei atvertė naują karjeros puslapį „Windrose Giants“ ekipoje. Gynėjo skaičiai kiek sumažėjo, o sezono gale jis išvyko į Italijos pirmosios lygos „Bertam Tortona“ ekipą, kurioje per tris sužaistas rungtynes pelnė vos penkis taškus.
Po permainingo sezono gynėjas darkart nutūpė Lietuvoje – šįkart „Ryte“. Perėjus į aukštesnį lygį perpus sumažėjo ir jo statistiniai rodikliai – jis vidutiniškai rinko po beveik 9 taškus ir tiek pat naudingumo balų. Rezultatyvių perdavimų vidurkis išliko didelis – beveik 4,5 per mačą. Su „Rytu“ E. Fridrikssonas pasidabino „Betsafe-LKL“ sidabro medaliais.
Galiausiai krepšininkas nutūpė Graikijoje – čia žaidžia ir šiuo metu. Praėjusį sezoną legionierius praleido Salonikų „PAOK“, o šį sezoną E. Fridrikssonas persikėlė į kitą graikų klubą – Atėnų „Maroussi B.C.“. Vietinėse pirmenybėse komanda užima paskutinę 12-ą vietą, o gynėjas pelno po 11,7 taško ir renka kiek daugiau naudingumo balų – 12,2.
Tiesa, vasario 10-ą islandas pasauliui priminė apie save, pagerindamas visų laikų Graikijos lygos rekordą, kai rungtynėse su „Lavrio“ ekipa išskirstė net 17 rezultatyvių perdavimų.
Po poros „Betsafe-LKL“ sezonų atrodo, jog E. Fridrikssonas rado savo vietą Graikijos antros lentynos komandose, kuriose vaidina tikrai svarbų vaidmenį.
Taip susiklostė paskutinių keturių „Betsafe-LKL“ MVP karjeros, o dabar belieka spėlioti, kieno rankose šis apdovanojimas atsidurs šiemet.
LKL.lt